Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Trzeszczące głośniki Octavia I i wyłączające się radio

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Trzeszczące głośniki Octavia I i wyłączające się radio

    osz k.......nie jestem funem dubstepu...ale jak to posłuchałem to kopara mi spadła po całości, poluje już na płytę.
    Zespół się nazywa Koven, świeżynka, fenomenalny kawałek wywołujący ciary:

    :shock:

  • #2
    Trzeszczące głośniki Octavia I i wyłączające się radio

    WItam
    Mam taki problem w mojej Octavi I 99r a mianowicie jak troszke głośnij słucham muzyki to trzeszczą mi głosniki w drzwiach i czasami potrafi to zawiesić radio znaczy ekran na radiu świeci ale nie da sie podgłosic i jest martwa cisza. Musze wtedy wyłączyć radio i włączyć od nowa i słychać normalnie ale wystarczy ze podgloszę trochę bardziej i trzask w głośnikach i wyłącza się dzwiek. Na wyświetlaczu na radiu idzie czas odtwarania muzyki a nic nie slychać. Byłem u mechanika i ten mi powiedział że pękają przewody w drzwiach i robi się zwarcie podobno stały przypadek w tych samochodach. i napraw kosztuje 500 coś mi sie wydaje bo jakoś kręcił ten facet ze chce mnie lekko oszukać A szukam tu chwile na forum i nic takiego nie znalazłem że są zwarcia.

    Komentarz


    • #3
      Marcinrxpx, a głośniki masz w 100% sprawne? Może po prostu głośniki są na wykończeniu. Poza tym, które trzeszczą - niskotonowe czy tweety?
      رافال
      Spoty
      Cause freedom is a lonely road
      My O2FL

      Komentarz


      • #4
        hmmmm .
        Te na dole w drzwiach. jak lekko podgłosze sam nie wiem jak to nazwac jakby styropian o styropian tarł. Myślisz że to mogą być głośniki ?

        Komentarz


        • #5
          Marcinrxpx, przyczyn będzie tyle ile osób czytających to forum. Najlepiej nagraj filmik jaki to dźwięk. Głośniki mogą być jak najbardziej, jeżeli masz seryjne Blaupunkty, to one jakością i trwałością nie grzeszą. Jak swoją O1 kupiłem to miałem dobre, ale dosłownie niecały rok posłuchałem swojej muzyki trochę głośniej i z tyłu już mi zaczęły mocno harczeć przy większym basie. Patrzę a tam Blaupunkt 45W :roll: teraz mam Pioneery 120W i nic nie ma prawa trzeszczeć ani harczeć :diabelski_usmiech
          رافال
          Spoty
          Cause freedom is a lonely road
          My O2FL

          Komentarz


          • #6
            Moim zdaniem to zawieszenie piankowe membrany już nie istnieje. Wyjmij delikatnie maskownice i sprawdź głośnik wizualnie jeżeli będzie popękane zawieszenie głośnika to znalazłeś przyczynę. A jeśli bedziesz chciał dokładnie zbadać czy masz rację to wypnij wtyczke z głośnika i posłuchaj czy podobny efekt się dzieje na reszcie.

            Możesz też poświecić do środka przez maskownice ale obawiam się że nie wiele zobaczysz.

            Weź płaski śrubokręt i delikatnie podwadź maskownice głośnika i będziesz widział.
            Jak nie masz to kartą kredytową teś to zrobisz bez problemu.
            Tylko zagrzej sobie w środku bo stare plastiki lubia pekac na mrozie.

            Komentarz


            • #7
              Mam ciepły garaż idę sprawdzić

              [ Dodano: Wto 21 Sty, 14 00:07 ]
              Nie da się wyjąć tej zaślepki.
              A jak się sciąga poszycie drzwi bo te śrubki na około odkręciłem i ani drgnie

              Komentarz


              • #8
                Kolego mogę doradzić żebyś poszukał gdzieś na forum poradnik Octavii od 97-00 - zrób to sam. Coś takiego Będziesz miał tam wszystko ładnie opisane wraz z pozycją każdej ze śrubek Przynajmniej będziesz wiedział na czym stoisz i gdzie jeszcze coś odkręcić :P

                Komentarz


                • #9
                  To zależy które drzwi chcesz otworzyć jeśli prawe od pasażera to:
                  Musisz zdjąć górną część rączki którą trzymasz podczas zamykania drzwi pod nią masz dwie śrubki na śrubokręt krzyżakowy. następnie pod klamką do otwierania drzwi musisz zdjąć ten plastik i pod nim masz śrubkę na mały krzyżak. i już możesz bez problemu odchylic od dołu i sprawdzić głośnik. gdybyś chciał zdjąć to proponuje opuścić szybe do końca na duł.

                  A drzwi od kierowcy to podobnie z tą różnica że musisz podnieść przełączniki na drzwiach i pod nimi masz śrubki.

                  Komentarz


                  • #10
                    Udało się sprawdzić i głośnik jak go wciskam to ma jakieś 1 mm ruchu i sie blokuje.
                    Pewnie musze wymienić tylko gdzie pojechać zeby to ktoś dobrze zrobił możecie coś polecic ?

                    Komentarz


                    • #11
                      Marcinrxpx, ale co ty chcesz zrobić? Wymienić na taki sam głośnik ( ori OI ), czy na jakiś inny?
                      Jest: Czarna OIIFL Combi 1,8 TSI + DSG
                      Była: Czarna OII 1,9 TDI (BXE)

                      Komentarz


                      • #12
                        Tylko nie wymieniaj na oryginał Weź kup jakiś inny fajny zestaw odseparowany czyli tweetery + niskotonowiec. Do tego maty wygłuszające. I będziesz mega zadowolony. Ja dawałem 35zł za jedną mate a na jedne drzwi potrzebne mi było 1.5 maty.

                        Komentarz


                        • #13
                          Dzis byłem w sklepie i jest taki wachlarz mozliwości że sam nie wiem nie za bardzo sie znam na tym. ale w kazdym razie wole sie sam pomeczyc niz dawac 150 zl za montaż . Tylko z abardzo nie wiem co kupic żeby tam pasowało

                          Komentarz


                          • #14
                            Najprościej będzie jak wymontujesz oryginalne głośniki i pójdziesz z nimi do sklepu. Poszukaj czegoś w podobnym rozmiarze z Hertz'a albo JBL. Ewentualnie pokaż głośniki sprzedawcy i powiedz, że potrzebujesz takich głośników, które dobrze zagrają i nie zrujnują portfela. Sprzedawca na pewno coś doradzi.


                            A na garnku tak jak drut napisane było MJUT

                            Komentarz


                            • #15
                              Jak dobrze pamiętam głośniki power bass też cieszą se niezłą renomą. Ale żałuje że ie dołożyłem do jbl;/ Tylko kupiłem phonocary które tak gorąco polecali na forach;/

                              Komentarz


                              • #16
                                Witam
                                Kupiłem powerbasy s-6c i do tego jakies mocowanie z drewna. Wieczorem przyjdzie kolega to bedzie mi pomagał w montażu. bo troche kabelków jest w środku i sam nie za bardzo wiem co i jak podłączyć

                                Komentarz


                                • #17
                                  Daj znać jak zamontujesz i jakie będą efekty. Wygłuszasz drzwi przy okzaji? Przynajmniej z zewnątrz ?

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Zamontowane nawet sprawnie nam to sie udalo zrobic. około dwie godziny i kilka browarków Drzwi nie wygłuszałem.
                                    Co do montażu to jest to mniej skomplikowane niż mówił sklep. Jak dla mnie to graja napewno ciszej od oryginalnych i to sporo. poza tym to normalnie jak oryginalne zanim sie zepsuły. W lusterka trzeba było wklejac głośniki a sprzedawca mówił że pasują. Narazie około 5 godzin mam grać spokojnie zeby głośniki sie wygrzały.
                                    ps. rytcher - co mi da to wygłuszenie ?

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Zamieszczone przez Marcinrxpx
                                      ...
                                      ps. rytcher - co mi da to wygłuszenie ?
                                      Da Ci tyle, że głośniki w ogóle zagrają ...
                                      Jest: Czarna OIIFL Combi 1,8 TSI + DSG
                                      Była: Czarna OII 1,9 TDI (BXE)

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Zamieszczone przez kowal 2002
                                        Zamieszczone przez Marcinrxpx
                                        ...
                                        ps. rytcher - co mi da to wygłuszenie ?
                                        Da Ci tyle, że głośniki w ogóle zagrają ...
                                        Nie zgadzam sie. U mnie wygłuszenie dało tyle że nie potrzebuje teraz subwoofera w bagażniku. Jakoś dźwięku i basu nieporównywalna..

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Chyba jestem zmuszony zrobic to wygluszenie
                                          Bo narazie to jest jakas porazka. Aż bylem u sąsiada ktory ma tez octavie to u niego moim zdaniem oryginalne glosniki graja lepiej. a Juz napewno glośniej. Jak narazie to nie jestem zadwolony z tego powerbass. Osiedziałem się troche i różne płyty słuchałem. No nic jutro mam troche jazdy to może się wygrzeją i będzie lepiej

                                          [ Dodano: Sro 22 Sty, 14 23:23 ]
                                          Czym to wygłuszenie zrobić ?

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Zamieszczone przez rytcher
                                            Zamieszczone przez kowal 2002
                                            Zamieszczone przez Marcinrxpx
                                            ...
                                            ps. rytcher - co mi da to wygłuszenie ?
                                            Da Ci tyle, że głośniki w ogóle zagrają ...
                                            Nie zgadzam sie. U mnie wygłuszenie dało tyle że nie potrzebuje teraz subwoofera w bagażniku. Jakoś dźwięku i basu nieporównywalna..
                                            No przecież dokładnie to napisałem :roll: . Bez wygłuszenia drzwi to głośnik tylko "pierdzi", bo o basie to można zapomnieć...

                                            [ Dodano: Czw 23 Sty, 14 06:02 ]
                                            Zamieszczone przez Marcinrxpx
                                            ....
                                            Czym to wygłuszenie zrobić ?
                                            Wszystko masz TUTAJ
                                            Jest: Czarna OIIFL Combi 1,8 TSI + DSG
                                            Była: Czarna OII 1,9 TDI (BXE)

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Ja mam taką. Mata Tutaj też jest. Mata GMS

                                              Jak i jedną i drugą nie musisz podgrzewać.

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Maty zakupione. Zaraz bedziemy kleić będziemy kleić choć sprzedawca proponował je podgrzać i koniecznie benzyną ekstrakcyjna odtłuścić powierzchnie na której będziemy kleić.
                                                Rónież musimy sprawdzić czy nie pomyliliśmy przewodów bo podobno taki objaw może być że mało basu i sucho grają głośniki.

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  Benzyną,lub czymś innym musisz koniecznie przemyć powierzchnie do klejenia.Po drugie jak nie masz garażu ogrzewanego to wskazane jest podgrzewanie mat przy klejeniu.Po trzecie jest taka nie pisana zasada:Jak masz garaż nie ogrzewany to się nic nie robi przy elementach plastikowych,nie klei się,nie montuje.Chyba nie musze tłumaczyć jak reaguje zamarznięty plastik na uderzenia,wygięcia lub podwarzanie.A żeby wygłuszyć drzwi to musisz cały boczek zdemontować gdzie trochę plastiku jest.Przemyśl to bo se narobisz dodatkowej roboty i kosztóLink sobie wygłuszałem drzwi i wiem jak to się robi.
                                                  http://picasaweb.google.com/ocp.maloslask1
                                                  Pozdrawiam ANIOL

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X